מהו בדיוק ניתוח הגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה (Breast augmentation) מתבצע באמצעות הכנסת שתלים של סיליקון לשד. את ההליך הכירורגי הזה אפשר לבצע רק לאחר שהשדיים מגיעים לגודל הסופי שלהם, לקראת גיל 17 לערך. חשוב מאוד כי לפני ביצוע כל ניתוח מסוג זה כי תתייעצי עם הרופא/ה שיפרטו בפנייך על התהליך בכללותו, הן מבחינה מעשית והן מבחינה נפשית ולקבל את כל המידע על סוג השתלים הקיימים ואלו מהם מתאימים לך, צורת השתל, אופן הכנסת השתל לשד ומיקומו הסופי.

למה בכלל לעשות ניתוח הגדלה של החזה?

מאז ומעולם היה החזה הנשי סמל למופת וליופי, המגלם בתוכו את כל מה שהופך אישה לאישה; האימהות מחד, והמיניות מנגד. גורמים אלו, ואולי הניגוד ביניהם, תורמים לכך שהחזה הנשי הוא איבר בעל משמעות רבה עבור האישה, ולכן צורתו, גודלו והסימטריה שלו מהווים משמעות גם הם. ניתוח הגדלת חזה הינו אחד מתוצרי הקדמה הרפואית המאפשר לבנות המין הנשי לבחור בשיפור אסתטי-חיצוני במידה וחפצות הן בכך.

הגדלת חזה

ההחלטה לעבור ניתוח להגדלת החזה

בחברה של ימינו קיים דגש משמעותי על מה נחשב נכון, מתאים, יפה ואסתטי, ובכל הנוגע לחזה הנשי – יש הרבה היבטים שיכולים לגרום למטופלת להרגיש כי החזה שלה אינו עומד בנורמה; חזה קטן באופן מיוחד, חזה שאינו סימטרי בצורה מובחנת, חזה נפול מאוד או גדול מדי בצורה שמעוררת תשומת לב לא רצויה או כאבים – כל אלו יכולים לגרום לאישה להרגיש לא נוח עם הגוף שלה ולרצות לשנות אותו.

ניתוחי החזה בארץ ובעולם קיימים כבר שנים רבות. למעשה, למרות עשרות אלפי הניתוחים השונים המתבצעים בישראל מדי שנה, ניתוחי הגדלת החזה עומדים בראש הטבלאות כניתוחים הפופולריים ביותר עם נתח מוערך של 25% מסך כל הניתוחים המתבצעים בארץ! ניתוח זה (או הגדלתו של החזה עם תיקון א-סימטריה) נועד כדי לגרום לנשים בכל הגילאים להרגיש טוב יותר עם עצמן ועם גופן ולהעלות את ביטחונן העצמי.

סוגי המטופלות המתעניינות בניתוח הגדלת החזה

יתכן שאנשים רבים יטעו לחשוב כי רק נשים צעירות שאינן מרוצות מגודלו הנוכחי של החזה שלהן מגיעות אל שולחן הניתוחים – אך דבר זה רחוק מן האמת. לניתוח זה מגיעות נשים, בכל הגילאים, הרוצות לשפר את הרגשתן. הנשים הללו הן נשים אשר השדיים שלהן לא התפתחו מספיק, או שמבנה הגוף שלהן לא פרופורציוני לגודל החזה, נשים אשר החזה שלהן גדל במהלך לידה או הנקה, ולאחר מכן ירד בנפחו משמעותית, נשים אשר חוו ירידה קיצונית במשקל ובעקבות כך אבדו מנפח השדיים ועוד. את הניתוח מומלץ לבצע רק לאחר סוף התהליך בו אתן נמצאות, בין אם מדובר בהתבגרות , ירידה במשקל או הריון, ולחכות שהשדיים יתייצבו בצורתם הסופית לפני ששוקלים ניתוח.

למה לצפות? הכנה לפני הניתוח

ההליך הוא סוג של ניתוח, לפיכך המטופלות צריכות לחשוב היטב לפני הבחירה של ההליך.

בטיחות הניתוח היא מעל לכל, ולכן לפני כל ניתוח בשדיים יש לבצע בדיקות דם כולל תפקודי קרישה, אק”ג לנשים מעל גיל 40 ועוד בדיקות לפי הוראות המנתחת.

אם המטופלת היא מעל גיל 30 עליה לבצע אולטרה סאונד שדיים, אם היא מעל גיל 40 עליה לבצע בדיקת ממוגרפיה ואם מדובר במטופלות אשר הנן מעשנות כבדות ו/או מעל גיל 60, עליהן לבצע בנוסף צילום חזה.

לרוב תתבקש המטופלת להיות בצום שש שעות לפני הניתוח ולהפסיק לעשן, במידה והיא מעשנת, כחודש לפני הניתוח על מנת להבטיח החלמה אידאלית.

הגדלת חזה

כמה מילים על השתלים;

השתלים הם תותבת רפואית הממוקמת מאחורי השד ומשמשת בניתוח הפלסטי להגדלת החזה, לשחזור שד או ליצור את הטופס הפיזי של השד. ישנם 3 סוגי שתלים:

• שתלי מי מלח – מלאים בתמיסה סטרילית (כמו מים מלוחים), להם מעטפת סיליקון חיצונית,שתלים אלו כמעט כבר אינם בשימוש.

• שתלי סיליקון-ג’ל – אשר להם מעטפת סיליקון חיצונית ואשר ממולאים בג’ל סיליקון, משתלים אלו בשימוש נרחב .

• שתלים במילוי אחר – מכילים מעטפת שונה כדוגמת פוליפרופילן. נחשבים לסוג הנדיר מבין המשתלים.

בעיני חלק מהנשים התחושה של משתל עם סליין הינה תחושה מלאכותית (בדומה לבלון מים), לעומת שתל הסיליקון המקנה תחושה טבעית יותר.

כיום, נדיר יותר למצוא ניתוח באמצעות משתלים במילוי מי מלח לעומת הגדלה ע”י משתלי סיליקון, בעיקר מכיוון שהאחרונים הוכחו כבטוחים מבחינה רפואית ויציבים לשימוש בניתוח, לעומת מקרים רבים בהם משתלי מי מלח דלפו.

אחת הבחירות המשמעותיות שניתן לקבל טרם הניתוח, בנוסף לבחירת מיקום השתל – היא גודל המשתל עצמו. הבחירה תתבצע בשיתוף פעולה עם המטופלת, שכן עליה להחליט באיזה גודל תרצה ששדיה החדשים יהיו, אך עם ייעוץ והכוונה מלאים מצד הרופא.

כאשר מבצעים את ההחלטה, יש להתחשב במספר גורמים כגון מבנה הגוף של האישה, השוואת הפרופורציות של השד החדש לגוף, מבנה השד הקיים וצורתו וכן אלסטיות רקמות השריר והשד. בנוסף לגודל המשתל, קיימות גם מספר צורות עיקריות למשתל: משתל שטוח, משתל בינוני, משתל בולט ומשתל אנטומי. כל משתל מותאם לצורת השד של המטופלת ולרצונותיה האישיים.

שלושת המשתלים הראשונים זהים משום ששלושתם עגולים והדבר היחיד שמשתנה הוא הצורה שלהם. המשתל האנטומי הוא משתל שצורתו אינה עגולה אלא מעט אגסית, או בצורת טיפה, על מנת לשוות לשד מראה טבעי ככל האפשר. יחד עם זאת, יש לציין כי תדירות השימוש במשתל האנטומי הולכת ופוחתת מכיוון שהתגלו שיעור ניתוחי תיקון גבוהים יותר.

ההחלטה על סוג השתל והגודל המועדף שלו צריכה להיעשות ביחד עם המנתח פלסטי שאצלו תעברו את הניתוח. בפגישת הייעוץ נקבע הגודל המועדף של השתל לפני הניתוח. על הרופא לסייע למטופלת לבחור את גודל השתל הדרוש. זה יכול להיעשות על ידי הצבת משתלים שונים לתוך חזייה, כדי לבחון ולהמחיש כיצד הם מרגישים.

בפגישת הייעוץ יפרט בפניכן המנתח על היתרונות וחסרונות של כל סוגי המשתלים ויחדיו תוכלו לעצב את הצורה הרצויה של השד.

תיקון א-סימטריה בשדיים

סימטריה מלאה של גוף האדם הינה דבר נדיר. האיברים הזוגיים שלנו אינם סימטריים. חדי העין יוכלו בקלות לזהות הבדלים בין האוזניים, העיניים, הנחיריים, וכמובן, גם השדיים. אותה א-סימטריה יכולה להתגלות בהבדל זניח, שאינו ניתן לזיהוי, או שלעתים מתגלה בהבדלים משמעותיים שיכולים לגרום לאי נוחות משמעותית. כאשר מדובר בא-סימטריה של החזה, קיים קושי בעיקר בהתנהלות היומיומית במציאת חזיות שיתאימו לחזה א-סימטרי או בחירת לבוש שיטשטש את ההבדל. נשים רבות המגיעות להגדיל חזה מבקשות לעבור בנוסף תיקון א-סימטריה על מנת לשוות לשדיים שלהן מראה אחיד, סימטרי ואסתטי.

כיצד מתבצע תיקון הא-סימטריה?

קיימות מספר טכניקות לביצוע הניתוח, כאשר הפתרון תלוי למעשה בבעיה. כאשר מדובר בשני שדיים קטנים ולא סימטריים, ניתן לבצע הגדלה א-סימטרית בה משתמשים בשני שתלים בגדלים שונים. באם מדובר בשד אחד גדול ו\או נפול והשני קטן, ניתן להגדיל צד אחד ולהקטין או להרים את הצד השני. כאשר המטופלת מרוצה מגודל השדיים שלה, ניתן לטפל רק בשד אחד ולבצע בו הגדלה מינימלית על מנת לגרום לו להיות זהה ככל הניתן בגודל ובצורה לשד השני. אם מדובר בהבדלים מאד משמעותיים, ניתן לבצע את הניתוח בשני שלבים, כאשר בשלב הראשון מותחים רק את השד הקטן יותר על מנת להכין אותו להגדלה. הבחירה באם לבצע ניתוח דו-שלבי נתונה בידי המנתח והמטופלת והיא קשורה בעיקר למידת הא-סימטריה ובמבנה הגוף הספציפי של המטופלת.

40 שאלות שאת חייבת לשאול את הרופא/ה המטפל/ת בפגישה הראשונה

כאשת רפואה וכמנתחת אני בהחלט מודעת לחששות ו/או לחוסר הידיעה בנושא אצל מטופלות המתמודדות עם נושא הגדלת החזה לראשונה בחייהן.

על כן, חשוב לי כי במידה ואת שוקלת לבצע ניתוח להגדלת החזה, יהיו איש המקצוע ו/או המקום אותם תבחרי אשר יהיו, אזי שלכל הפחות יהיה ביכולתך לשאול את השאלות הנכונות שכל מנתח פלסטי אמור לענות עליהן ללא בעיה ושיש בהן בכדי להקל עלייך את תהליך הבנת הניתוח והשיקולים שאותן את אמורה לשקול בטרם תחליטי על ביצוע ניתוח שכזה (ההליך, ההבדלים בין שתלים, התאוששות, סיבוכים, נושאים פיננסיים וכיו”ב). כשתשאלי את השאלות הבאות תוכלי לקבל את התשובות הטובות ביותר – ללא הפתעות. אל תפחדי לשאול את השאלות. כאשר תקבלי את כל המידע באופן גלוי ופתוח, הדבר יגרום לך להרגיש יותר בנוח, ואת תיכנסי לניתוח רגועה ובטוחה שעשית את הבחירה הטובה ביותר.

מציאת המנתח הנכון

לפני כל ניתוח קוסמטי, חשוב ביותר למצוא מנתח פלסטי מנוסה, החבר באיגוד לכירורגיה פלסטית.

הכישורים והניסיון של המנתח

1. האם אתה שייך לאיגוד לכירורגיה פלסטית?

2. אם הרופא לא שייך לאיגוד, אז למה לא?

3. כמה זמן אתה כבר מבצע ניתוחי מסוג זה?

4. כמה ניתוחי השתלת חזה אתה מבצע כל חודש?

5. כמה תיקונים בממוצע אתה מבצע?

6. האם היית מעורב בתביעות רשלנות רפואית?

7. האם יש לך הרשאות בבית החולים / במתקן כירורגי מוכר?

8. במידה ויש הרשאות, באילו בתי חולים?

עבודות קודמות של המנתח

9. האם אני יכולה לדבר עם כמה מטופלות שעברו ניתוח חזה בעברך?

10. האם יש איש צוות שלך שאני יכולה לדבר איתו?

11. אם אני לא אוהבת את התוצאות של הניתוח שלי, מה אני יכולה לעשות?

שתלי חזה

12. איזה גודל שד יתאים למבנה גופי?

13. האם אני עלולה לאבד תחושה בפטמות או בשדיים?

14. האם אוכל להניק עם השתלים?

15. האם השתלים יגרמו לממוגרפיה להיות פחות מדויקת באיתור סרטן השד?

16. מהי האחריות על השתל?

17. ומה אני צריכה לשלם אם זה נקרע?

סיבוכי שתל בחזה וסיכון

18. מהם הסיכונים האפשריים של ניתוח השתלת חזה?

19. האם ניתן למנוע שתלים בחזה מלהיקרע, או להתקמט?

20. האם יש סיבוכים בשתל השד שאני צריכה להיות מודעת להם?

21. במידה ויש סיבוכים עם שתל השד, מה המדיניות? מה לגבי כיסוי הוצאות?

הכנות להשתלת חזה

22. איזו דיאטה ושינויים באורח החיים אצטרך לעשות לפני ניתוח שתל חזה?

23.כיצד מומלץ לטפל בנפיחות, חבלות וכאבים?

24. האם גלולות למניעת הריון, תרופות נוגדות דיכאון, כדורי דיאטה עלולים להשפיע על ההרדמה?

25. כמה זמן אצטרך להיעדר מהעבודה?

נוהלי ניתוחי חזה

26. היכן יבוצע הניתוח, והאם מרכז הניתוח מוכר?

27. האם המרכז ערוך לטיפול במצבי חירום מסכני חיים?

28. לאיזה בית חולים ניגשים במידה ויש בעיה?

29.האם בהרדמה כללית, הרופא המרדים מוסמך לנהל אותה?

30. אם יש לי מצב חירום לאחר החזרה הביתה, איך אוכל להגיע אליך?

31. כמה זמן ייקח תהליך הריפוי?

32. תוך כמה זמן אוכל לחזור לשגרת הפעילות הרגילה שלי?

הסוגיות הפיננסיות

33. מה כלול בתשלום הניתוח? מה לא מכוסה?

34. אם אינני מרוצה וזקוקה לניתוח שינוי, האם זה נכלל בתשלום הראשוני?

35. האם הסרת השתל כלולה בתשלום הראשוני?

36. במידה ויש סיבוכים של שתלי השד לאחר הניתוח, האם זה כלול בתשלום הראשוני?

37. מה סכום ההפקדה הנדרשת, ומתי היא מתבצעת?

38. מה הם תנאי התשלום?

39.במידה ואתחרט ניתן יהיה לקבל את כספי חזרה?

40. איך ניתן לשלם?

על הקשר בין הגדלתו של החזה לבין העצמת הביטחון העצמי והמיניות לפי מחקר של אוניברסיטת פלורידה

על פי האיגוד האמריקאי של המנתחים הפלסטיים (ASPS), במהלך שנת 2015 בוצעו 279,143 ניתוחי הגדלת שד ברחבי ארצות הברית – נתון הגבוה ב-31 אחוזים יותר מאשר בשנת 2000.

על פי מחקר שבוצע על ידי חוקרים מאוניברסיטת פלורידה בשנת 2007, נמצא כי הגדלה של החזה באמצעות ניתוח קוסמטי מגבירה לנשים את ההערכה העצמית ואת הרגשות החיוביים שלהן בנוגע למיניותן.

“למרות שניתוח פלסטי לא צריך להיחשב כתרופה לחוסר הערכה עצמית או להיעדר משיכה מינית, קיימת חשיבות כי העוסקים ברפואה יבינו את התועלת הפסיכולוגית של הליכים אלו”, אומרת סינתיה פיגורה-הס – עוזרת קלינית לפרופ’ באוניברסיטת פלורידה שניהלה את המחקר. הממצאים החושפים שעבור נשים רבות הגודל כן קובע.

“לאנשים רבים כולל העוסקים בתחום הרפואה, מראש יש אסוציאציות שליליות בנוגע לאלו שבוחרות לעבור ניתוח פלסטי, מבלי להבין לגמרי את התועלת שעשויה להיות מהליכים אלה. ” אומרת פיגורה. “המחר מספק תנופה למחקרים עתידיים בנוגע להערכה עצמית, מיניות האדם, וניתוחים קוסמטיים”.

עפ”י האגודה האמריקאית לניתוחים פלסטיים- אסתטיים, בשנת 2005 לבדה בוצעו 2.1 מיליון ניתוחים אסתטיים. מספר זה גדל בהתחשב בכך שמספר השתלות החזה לבדן עלה באופן מדהים בשיעור של 476% מאז שנת 2000. ליותר מ-2 מיליון נשים בארצות הברית יש שתלים בחזה ובשנת 2007 יותר מ-360 אלף נשים אמריקאיות עברו השתלת חזה.

פיגורה חקרה 84 נשים בנות 21 עד 57, תוך אומדן של תפיסת הביטחון העצמי והמיניות שלהן לפני ואחרי ניתוח הגדלת החזה שעברו. המשתתפות במחקר קבעו מבעוד מועד תור לניתוח

ובצעו את ההליך אך ורק למטרות קוסמטיות. המועמדות קיבלו טופס הסכמה, שאלון דמוגרפי ומבחנים מוקדמים שבודקים את שיעור הביטחון העצמי והמיניות. לאחר מכן קיבלו מבחן מאוחר זהה חודשיים- שלושה אחרי הניתוח.

תוך כדי התעניינות מוגברת בנושאי מיניות של גברים בעשורים האחרונים, המחקר שופך אור על מיניות הנשים, ואיך ניתוח פלסטי יכול לשפר תחום חשוב זה.

“תשומת לב רבה מכוונת למיניות של גברים: כולנו רואים פרסומות רבות לתרופות המוקדשות לשיפור מיניות הגבר. למרבה הצער מעט מידי עוסקות בנושא מיניות האישה. המחקר מראה שהתערבויות כגון ניתוח פלסטי-קוסמטי יכולות לטפל בנושאים מסוג זה עבור חלק מהנשים. לדוגמא, נשים שעוברות שינויים בחזה בעקבות הנקה או תהליכי הזדקנות בלתי נמנעים.

נשים עלולות להרגיש לא מושכות, דבר שעלול בסופו של דבר להשפיע באופן שלילי על רמת ההערכה העצמית והמיניות שלהן.”

האם הגדלת החזה היא הפתרון הבלעדי לדימוי עצמי נמוך?

מבצעי המחקר מזהירים שלא כדאי שנשים יראו את הניתוח הפלסטי כתרופת פלא לכל בעיה של מיניות וחוסר ביטחון. למעשה מנתחים פלסטיים מוסריים צריכים לזהות סוג כזה של התנהגות ולסנן מטופלות פוטנציאליות בעלות בעיות פסיכולוגיות רציניות יותר.

“תמיד יכולות להיות מטופלות שלעולם לא יהיו מרוצות מהחזה שלהן לא משנה כמה ניתוחים הן יעברו ,או שירגישו שהחיים שלהן השתנו מקצה לקצה אחרי הניתוח הפלסטי. אלה לא מועמדות אידאליות לניתוח וצריכות ללכת לייעוץ נוסף כדי לפתור את הבעיות הפסיכולוגיות הבסיסיות שלהן. אולם לאישה המחפשת שיפור באזור פיסי בגוף, ניתוח פלסטי יכול להיות חוויה מאוד חיובית.

“המחקר הבא צריך לעסוק באומדן הבעיות הפסיכולוגיות המשמעותיות שלהן ,שעלולות להופיע אחרי ניתוח פלסטי”, אומרת ומוסיפה שהמחקר שלה שופך אור על הצורך של נותני שירותי הבריאות להיות מסוגלים לחזות את התוצאות באוכלוסיה מיוחדת זו.

מכיוון ששיעור הניתוחים הפלסטיים עולה באופן דרמטי, המטרה שלה בחקירת הנושא היא להכיר גישות של מטפלים בנוגע למטופלות שעברו ניתוח קוסמטי ולהמליץ על מודעות מוגברת לגורמים הסובבים את המטופלות האלו. המטפלים צריכים להביע חמלה והבנה של הסיבה שבגינה האישה מחפשת את הניתוח הקוסמטי, במקום לדחות ולתייג בסטראוטיפים את המטופלות. מחקר זה מצביע על כך שיש שיפורים פסיכולוגיים אמתיים שנובעים מניתוח פלסטי, ולסוגיות אלו יש להתייחס בהבנה ובכבוד”.

Tracy Brown, tracyb@nursing.ufl.edu, 352-273-6421

Category:Health, Research

לקריאה נוספת מתוך אתר Zap Doctors: הגדלת החזה: מיתוס – ומציאות

מידע משלים ונוסף על השוק העולמי של ניתוחי הגדלות החזה;

האם בקרוב נשתמש בשתלים מתאי גזע בניתוחי הגדלה של חזה?

שתלים בחזה הנו נושא שנוי מחלוקת במשך עשרות שנים, משתלי הסיליקון ששימשו במקור עד שתלים המורכבים מסיליקון ומי מלח של היום. מחקר בריטי חדש, מינואר 2018, מבשר על שינוי.

ניסוי ומבחן בריטי –

בריטניה מובילה את הדרך במחקר החדש, בדרך למצוא כיצד תאי גזע יכולים לעזור לתקן שדיים עבור נשים עם כריתה להסרת גוש סרטני. מחקר נוסף גם מכוון לבחון כיצד טכניקה זו יכולה לעבוד אצל נשים בריאות שלא סבלו מסרטן אבל מעוניינות בהגדלה של החזה.

הגדלת החזה – אך במחיר יקר

 דבר אחד שעלול להגביל את ההליך אם בסופו של דבר יהיה זמין מסחרית זו העלות. באופן פרטי, צפוי כי העלות תהיה בסביבות 6,500 ליש”ט, וזה בהחלט הרבה, אך עשוי להיות שווה את זה אם ההליך יוכח כבטוח באופן משמעותי לעומת הליך הגדלת החזה עם השתלים המסורתיים.

התקדמות בתחום הגדלות החזה

 חוקרים נרגשים למדי לגבי הפוטנציאל של טיפול זה, משום שרקמת השד עם טיפול בתאי גזע מרגישה טבעיתיותר ודומה לרקמת השד הטבעית. נמצא כי הרקמות היו באותו סוג של רכות כמו רקמת השד הטבעי, מה שהופך אותו הרבה יותר אטרקטיבי.

עם השיפורים בתאי גזע, לא צפויות להיות תופעות לוואי, כי התאים מופקים מגוף האישה ולאחר מכן, מועברים אל השדיים.

החיסרון הוא, שהטיפול לא יעזור לשפר את החוזק ולא ירים את השדיים. עם זאת, העובדה שהיא מספקת נפח עדיין יהיה היבט אטרקטיבי של הליך זה עבור נשים רבות, במיוחד אלו שעברו ניתוחי שד לטיפול בגושים סרטניים.

חודשים של טיפול

הטיפול לוקח יותר זמן מאשר ניתוח חזה חד פעמי מסורתי. תחילה, מבודדים תאים משומן סביב הבטן או הירכיים ואז תאי הגזע מוזרקים לתוך השדיים של האישה. זה בדרך כלל ייקח מספר חודשים עבור האישה כדי לקבל מספיק גדילה בנפח השד.

הטכניקה כבר בשימוש בהצלחה ביפן במשך כחצי עשור, בדרך כלל נעשה בה שימוש בקרב נשים שעברו טיפולים בסרטן השד, אך לאחרונה גם אצל נשים בריאות שרוצות להגדיל את מידת השד שלהם.

העתיד של ניתוחי הגדלת החזה

בעוד הטיפול עדיין לא זמין מסחרית, צפוי כי זה יכול להיות זמין כבר שישה חודשים מהיום בבריטניה. יש עדיין בדיקות בטיחות נוספות שצריכות להתנהל, אבל לעת עתה, הטיפול נראה חלופה מבטיחה להגדלה ולשחזור השד המסורתי. באופן אישי אני מאמינה שיקחו עוד כמה שנים עד שטכנולוגיה זו תהיה זמינה, אך ללא ספק זה העתיד.

Ian Murnaghan BSc (hons), MSc – Updated: 9 Jan 2018

השוק העולמי של השתלים להגדלת החזה צפוי לגדול בשנת 2018  עד 2023 בכ-5.89%

שתלים בחזה הם שתלים מלאכותיים המשמשים להגדלת השד מסיבה קוסמטית או שחזורית. הגדלה של חזה או שחזור שד מתייחס לטיפול האסתטי של השד שיקנה לו מראה צעיר ויותר מושך. יש מגוון רחב של שתלי שד המשמשים לביצוע הליכים אסתטיים .

שחזור השד דורש לעיתים הרחבת רקמות, אשר מסייעת בהרחבת העור של השד, שלאחריה הכנסה קבועה של שתל לשד לאחר הסרת מרחיב רקמות. הליכים אלה משפרים את הסימטריה לאחר כריתת שד ויש להם מראה אסתטי. ההכנסות העיקריות לשוק זה מגיעות מארה”ב. עם זאת, בעיות הקשורות בהעדר החזר עשויות להגביל את הצמיחה בשוק. הספקים בשוק זה שואפים לטפל בבעיות על ידי ביצוע מחקרים מבוססי ראיות לגבי היעילות של הגדלה של החזה או שחזורו.

ניתוח שוק

השוק העולמי של שתלי השד צפוי להיות כ- 5.89% במהלך תקופת התחזית 2018-2023. גודל השוק העולמי של שתלי השד מנותח על סמך שלוש קטגוריות – סוג המוצר, משתמשי הקצה והאזורים.

גורמים כגון, עלייה בתודעת היופי, מודעות גוברת לניתוחי שד משחזרים, דמוגרפיה חיובית ברחבי העולם, גידול באוכלוסייה המזדקנת, צפויים להניע את צמיחת השוק במהלך תקופת תחזית השוק עד למגמות מתפתחות, כגון, עלייה בביקוש טיפולי הגדלת שדיים, עלייה בתיירות הרפואית וגידול בהכנסה הפנויה, אשר יניעו את השוק בקצב משמעותי במהלך תקופת התחזית.

ניתוח אזורי

האזורים המכוסים בדוח הם: צפון אמריקה, אירופה, אסיה פסיפיק, ושאר העולם (ROW). מדינות אמריקה הן האזור המוביל עבור שתלי החזה מבחינת הצמיחה בשוק ואחריו אירופה. אסיה פסיפיק ו ROW -אזורים מתעוררים. ברזיל היא השוק האטרקטיבי ביותר באמריקה הלטינית, בה הפופולריות של השימוש בשתלים בחזה צפויים לעלות באופן משמעותי בשנים הקרובות.

ניתוח מוצרים

משתלי סיליקון  הם הפופולריים ביותר בקרב ניתוחי חזה. שתלי חזה מסיליקון שלטו בשוק עם הכנסות של 1 מיליארד דולר בשנת 2016 , נתון שצפוי לגדול בכ- 6% במהלך תקופת התחזית. שוק שתלי חזה ממלח גדל בקצב איטי והוא הרבה מאחורי שתלי הסיליקון. זאת בשל שיעור שימוש נמוך שלהם נוכח מס’ סיבוכים. בשנת 2016, היו כ 64,674 שתלי מלח בחזה, שתלים אלה נוטים יותר להיקרע ולכן יש להם פחות לגיטימציה.

בממוצע, נשים החלו להשקיע $ 300-500 מיליארד דולר בשנה על מוצרי היופי. יתר על כן, ההתקדמות הטכנולוגית, כגון שימוש בשתלים בטכנולוגית Embozene microspheres

ושימוש בתאי גזע, צוברים פופולריות כשיטות בטוחות ופשוטות שמגדילות חזה. יתר על כן, השוק גם עד למיזוגים, רכישות ושיתופי פעולה שונים בין השחקנים הראשיים, אשר מגדירים את העתיד של שוק משתלישד העולמי.

ניתוח תחרותי

בשוק הגדלות השד יש הזדמנויות צמיחה עצומות עבור הספקים, במיוחד באזורים המפותחים. הנוכחות של ספקים גדולים, קטנים, מקומיים בשוק יוצרת תחרות גבוהה. השוק נשלט על ידי אלרגן, מנטור ברחבי העולם, GC Aesthetics, ו Sientra. ספקים אלה מאחדים את מעמדם בשוק על ידי רכישת חברות קטנות יותר, הרחבת הפעילות העסקית שלהם על ידי מינוף תיק המוצרים שלהם ברחבי העולם. הסביבה התחרותית בשוק תעמיק עוד יותר עם גידול בהרחבות מוצרים/שירותים וחידושים במוצרים. הם יוצרים בריתות אסטרטגיות עבור שיווק וייצור של שתלים בחזה.

יתרונות

הדו”ח מספק פרטים מלאים על שיעור השימוש של שתלים בחזה עבור ניתוחי הגדלות חזה או שחזור. הדו”ח עוזר לבעלי העניין המרכזיים לדעת יותר על המגמות העיקריות, ההשקעות, יוזמות השחקן, ושיעורי השימוש בשנים הקרובות יחד עם הפרטים של חברות משחק טהור הנכנסות לשוק. יתר על כן, הדו”ח מספק פרטים על האתגרים העיקריים שהולכים להשפיע על הצמיחה בשוק. בנוסף, הדו”ח מספק פרטים מלאים על הזדמנויות עסקיות והזדמנויות מפתח לבעלי העניין להרחיב את העסק שלהם, לשפר את ההכנסות שלהם, ולנתח את השוק לפני השקעה או הרחבת העסק בשוק זה.

פרטי דוח @ https://www.wiseguyreports.com/reports/1568676-global-breast-implants-market-drivers-restraints-opportunities-trends-and-forecasts-2017

 

שתפו ברשתות החברתיות
Font Resize
Contrast